Lumon lukio

Lumon lukioon valitut uudet opiskelijat 14.6.2018

Lumon lukio

Yleislinjalle valitut (katso Teatteritaiteen linjalle valitut tämän listan lopussa)

Abdi, Sumeya Khalif

Abdullah, Kamaran

Ahmed, Jasmiin Ibrahim

Airisniemi, Onni Kasperi

Alekseeva, Alesya

Al-Emara, Gader

Ali, Ismahan

Arffman, Karoliina Emilia

Chantasith, Suttichar

Develioglu, Asena Aino Melissa

Dinh, Hung

Ekman, Joona Juho-Matias

Ekström, Lotta Emilia

El Hihi, Nicole

Etula, Viivi Helena Mirjami

Fall, Celina Cecilia

Farah, Mohamed Amin Abdirahman

Fau Tapaninen, Maria Isabel

Fiemahe, Clarisse Angelika

Francisco, Mari Selma

Fredriksson, Kerttu Hetti Kanerva

Gill, Mehakpreet Kaur

Günes, Kübra

Haapaniemi, Rasmus Aleksanteri Mikael

Haapasalo, Jenni Maarika

Haikonen, Salla Elina

Halabi, Felix Ville Tuomas

Halonen, Mikko Antero

Harju, Anna Sofia Aleksandra

Hattunen, Niko Kristian

Hautajoki, Pyry Ville Valtteri

Havilo, Jenna Annika

Helminen, Siiri Otteliana

Hinkka, Teemu Onni Taneli

Honka, Jalmari Emil

Hottinen, Vilma Adela

Huovinen, Anni Emilia

Huovinen, Fanny Maria Xiner

Hüüs, Hanna-Laura

Hyökki, Jessica Sofia

Hämäläinen, Pinja Helena

Igotti, Elina Anna Katarina

Ikonen, Matias Pekka Samuli

Jaakkola, Julia Marianna

Jama, Naciima Ali

Jartela, Antti Juhani

Jokinen, Aada Mirjami

Julkunen, Rita Aino Ulrika

Järvelä, Joel Alvar Felix

Järvi, Sonja Eveliina

Järvinen, Nelli Tuulia

Järä, Rasmus Juho Santeri

Kaderi Tapperash, Shahrivan

Kakko, Aleksi Ilmari

Kalliokoski, Iida Josefina

Kalliola, Ronja Iida Linnea

Kalmi, Milla Kristiina

Kamel Mohamed, Amro

Karakaya, Emir

Karhu, Nina Karoliina

Kastala, Henni Anna Wilhelmiina

Kaurio, Ida Maria

Kemppainen, Heidi Marjatta

Kent, Violetta

Kilpeläinen, Valtteri Mikael

Kokkonen, Sampo Kalle-Oskar

Korhonen, Matias Joona Jeremia

Kotiranta, Tiia Kristiina

Kurs, Sandra

Kuusela, Herman Juho Petteri

Kytönen, Eelis Kasimir

Laakko, Jessica Säde Juliana

Laitinen, Jasper Olavi

Lam, Thanh Vi-Lauri

Lehtilä, Otso Leevi

Lehtinen, Anton Olavi

Leinonen, Joonatan Thomas

Lepistö, Nea Linnea

Lin, Zwe Waiyan Thet

Loimulahti, Iina Amanda

Löfman, Veeti Adolf

Löfström, Luka Christian

Machmouchi, Samar

Manadir, Rita Fatima

Mankki, Aapo Samuli

Marila, Joona Valtteri Kalevi

Marttinen, Sandra Sofia

Merelä, Ella Matilda

Metso, Iida Anna Matilda

Miftari, Venesa Kastrina

Mikkonen, Elmeri Matias

Mishael, Janiv Oren

Momeni, Feruze

Mäkelä, Eva-Maria Kristiina

Mäkinen, Stella Maria

Mälkki, Aava Aleksandra

Mäntynen, Janika Kristiina

Najem, Dena

Niemelä, Joonas Jere Johannes

Nieminen, Eemil Rikhard

Nkosi, Lauren Siyabonga Johannes

Nordlund, Otto Arveli

Nousiainen, Rasmus Aleksanteri

Nuanchanat, Siriporn

Nuur Mahammad, Abdilqadir

Nuutinen, Marlo Aarre

Nyman, Sara-Maria Elisabet

Oinonen, Tessa Sofia Emilia

Ojala, Marianne Aleksandra

Orhanli, Gönül

Palmu, Kira Camilla

Pengerkoski, Riku Valtteri

Pennanen, Miro Patrik

Perttunen, Atte Juhani

Pitkänen, Emil Artturi

Pohjanpalo, Toni Jouko Samuli

Pylvänen, Miko Petri Kalevi

Raitolehto, Elias Aleksanteri

Rezai, Sajeda

Riikonen, Eemil Kasperi

Riikonen, Ida Ottilia

Risikko, Eero Pekka

Rissanen, Johanna Emilia

Ristola, Olivia Elina Maria

Ruotsalainen, Joel Mikael

Römark, Jesper Oliver

Röytiö, Kiia Elina

Salakka, Jasmin Julia

Salmi, Jasper Daniel

Salminen, Lauri Heikki Jalmari

Salminen, Nea Emilia

Salo, Tiia Kristiina

Santanen, Kaarlo Valtteri

Savolainen, Miika Petteri Eino

Seilo, Salli Liisa Inkeri

Silventoinen, Ilari Mikko Olavi

Silvonen, Miika Petteri

Skyttén, Miisa Anni Maaria

Sohlberg, Sauli Osvi Julius

Suuronen, Heidi Mikaela

Syrjälä, Emil Mikael

Syvänen, Niilo Juhonpoika

Tammiluoma, Viivi Helena

Tamminen, Siiri Aino Johanna

Tenhonen, Tiina Eveliina

Tenhunen, Karoliina Maria Helena

Tossavainen, Sami Henrik

Tran, Jimmy

Tran, My Anh

Twumasi, Ansu Anini

Tyni, Aulis Anselmi

Törmä, Jenna Emilia

Wagner, Patrik Ilmari Alexander

Vahtera, Elias Albert

Valasma, Veeti Kalle

Vaulamo, Oskari Henri Kristian

Wennonen, Noel Benjamin Alexander

Viinikka, Joel Cristian

Virta, Veramari Ria Renate

Wuolab, Elias Emil Aslak

Väätäinen, Perttu Simo Sakari

Yaseen Yaqeen

Zabaluev, Mikael

Zetterman, Jeli Alexia

Zuev, Aleksei

Örn, Olivia Aurora

Teatteritaiteen linjalle valitut:

Hakala, Merituuli Vellamo

Karim Shah, Sabir

Kauppinen, Nitta Eveliina

Koskinen, Emmariina Maria

Kärki, Aida Salome

Laanemägi, Lyanne

Nurmi, Senja Joanna

Rautiainen, Pyry Sulo Juhani

Reunanen, Neera Kaarina

Savolainen, Oona Jemina

Simonen, Silja Kukka Klaudia

  • Julkaistu: 14.06.2018
.vantaa-yleiset-sosiaalinenmedia-facebookshare iframe { float: right; }