Lumon lukio

Lumon lukioon hyväksytyt opiskelijat 2017

Varmistat lukiopaikkasi tuomalla peruskoulun alkuperäisen päättötodistuksen Lumon lukioon viimeistään torstaina 29.6.2017 klo 15 mennessä.

Toivomme uuden lukiolaisen tulevan varmistamaan paikkansa torstaina 15.6. klo 9-16, jolloin koululla on paikalla tutoreita, ryhmänohjaajat ja opinto-ohjaajat. Samalla tehdään jo ensimmäisen jakson valinnat.

Lumon lukioon 15.6.2017 hyväksytyt opiskelijat (nimensä julkaisuun luvan antaneet)

Yleislinjalle:

Aalto, Pinja Kamilla

Abdulkadir, Abdullahi Daud

Abdullah, Ameen Qader Abdullah

Abdullahi, Mubashir Abdifatah

Ah, Pha Paw

Ahmed, Rahma Abdirahman

Aho, Konsta Johannes

Akok, Angelina

Aligure Abdullahi, Abducadir

Amoaning, Abigail

Andreeva, Marina

Astala, Tiia Iida Emilia

Avellan, Nea Maija

Blomqvist, Mira Julia

Borén, Jan Eemil

Chen, Yuanhong

Cholmondeley, Tomas Akseli

Ciobanu, Denisa-Gabriela

Clarén, Joel Samuel Johannes

Collanus, Ella Juulia

Esquer, Jose Juan Miguel

Fedotov, Anton Henrik

Haaranen, Miska Oskari

Haikara, Veera Wilhelmiina

Haimi, Jesse Kristian

Hannula, Jenna-Johanna Marita

Hatakka, Nea Laura Anneli

Hedman, Hugo Henry

Heiskanen, Aapi Ilmari

Heiskanen, Sallamari

Hiltunen, Henna Eerika

Hirvonen, Jade Eveliina

Hurme, Joose Aukusti

Iivonen, Tiia Minttu

Inkinen, Joanna Mirjam

Johansson, Linda Alexandra

Jousa, Rebekka Lauriina

Jyrkönen, Veeti Julius

Järvelä, Jussi Aulis

Järvinen, Heta Eveliina

Kaafar, Karim Mahmoud

Kaarnasaari, Kimi Kristian

Kaihlavirta, Matias Kristian

Kaipainen, Otto Markonpoika

Kaisto, Viola Linnea

Kammonen, Olli Juho Valtteri

Kantola, Samu Valtteri

Kari, Ilona Iines

Karjalainen, Siiri Maaret

Kassem, Daniel Ali

Keel, Stevon

Keitaanranta, Nea Alice Amanda

Kekkonen, Veli-Matti Markus Kalervo

Kekola, Liina Matilda Henrikka

Kern, Anna-Maria

Kervinen, Siiri Sini Helena

Klemola, Tanja Elina Marjatta

Kohvakka, Emil Rikhard

Kokkonen, Juho Aleksi

Kolesov, Ivan

Kolisnitsenko, Aleksei

Kontturi, Nestori Edvin

Koskinen, Sandra Marianne

Kumpu, Nea Maria

Kuntijärvi, Marko Kristian

Kurvinen, Hilla Julia

Kääriäinen, Martti Olavi

Köse, Riku Ramazan

Köykkä, Enni Aurora

Laakkonen, Joel-Matti Mikael

Lehtilä, Tara Maria

Lehtosuo, Evita Ida Emilia

Lepistö, Miritza Saara Mimosa

Lindqvist, Arttu Frans Wilhelm

Lwin, Moe Wut Hmon

Makkonen, Veera Maria

Makkonen, Venla Katriina

Mantere, Daniil

Markkanen, Oskari Jarmo Topias

Martikainen, Anni-Sofia Vilhelmiina

Mertens, Julian Anttoni

Miettinen, Aija Laura

Miettinen, Santeri Mikael

Miettinen, Sebastian Oskari

Miles, Jonathan Paul

Mohamud, Khaalid Abdikarim

Mäkinen, Meri Erin Janniina

Najat, Diar Ahmad

Nappar, Tuomas Kristian

Naskali, Ilona Augusta

Nelson, Christopher Leo William

Nguyen, Quoc Thinh

Nuorteva, Isabella Susanna Simone

Nykänen, Eveliina Anna Eerika

Nyman, Sebastian Eric Lukas

Oinonen, Linnea Venla Eveliina

Oinonen, Markus Akseli

Oksava, Nea Julia

O'Leary, Dion Oliver

Orlando, Erica Kristina

Parkkinen, Peetu Aukusti

Parkkinen, Vilma Anneli

Parsons, Iwan Väinö

Parvela, Vilma Anneli

Peijari, Emma Matilda

Pennala, Oskari Veli

Pitkänen, Ida Annele

Pohjanpalo, Emil Kasper Kristian

Polushkin, Vitaly

Popov, Sergei

Porras Cifuentes, David Andres

Puhakka, Auri Marianne

Puhakka, Eliina Milla Mikaela

Puittinen, Inka Olivia

Pykäri, Joanne Teresa

Pyykönen, Janita Henrika Emilia

Päiviö, Roosa Lotta Julia

Pöri, Arttu Veikko Viljami

Rajala, Nea Jasmin Julia

Rasinpuro, Nona Jemina Athene

Rennit, Rebeka

Rihu, Miko Oskari

Ruokonen, Perttu August

Rytkönen, Arttu Eemeli

Rönkkö, Aura Olivia

Saario, Veeti Emil Petteri

Saastamoinen, Santeri Mika Tapani

Salmi, Santeri Eero Abraham

Savolainen, Sini Rakel Minnea

Sohlberg, Sohvi Rosa Maria

Soitu, Veera

Ström, Micke Patrik Arthur

Suman, Susan-Marel

Suorto, Pasi Lauri Tapani

Takoja, Tuomas Anton

Terakaj, Roland

Tiihonen, Arttu Vilho Eric

Tiisala, Susanna Emilia

Timoskainen, Leevi Petteri

Toivonen, Tinja Tuulia

Touko, Milja Katariina

Tran, My Linh

Tudeer, Heikki Johannes

Tuomaala, Aino Esteri

Tuutti, Veeti Viljami

Wahlsten, Jeremias Kristian

Vallila, Niklas Tapani

Westerberg, Julia Aada Ployphailin

Viljasalo, Linda Elisabeth

Vilpas, Onni Elmeri

Winther, Oliver Ilmari

Volk, Eetu Matti Viljami

Voutilainen, Nella Maria

Vuori, Tytti Emmiina

Väre, Meri Tuuli

Yliniemi, Oona Minnea

Teatteritaiteen linjalle:

Birjukova, Regina-Sofija

Hietikko, Sebastian Joakim Christian

Kallio, Heidi-Maria

Kamppi, Emma Marja Sarene

Kummu, Saara Josefiina

Laius, Anette

Mikkonen, Topi Anton

Niemi, Olavi Markku Tapio

Pajos, Saara

Pakkanen, Nelli Iida Maaria

Petjala, Rosa-Maria

Priz, Sofia Ivanovna

Raatikainen, Aino Roosa Linnea

Rantala, Noora Karoliina

Rynö, Mimmi Katriina

Salmi, Rebecca Maria Mimosa

Talonpoika, Fanny Aino Kaarina

Tolppanen, Saaga Mirjami

Vartia, Noora Kristiina

Väljä, Iida Karoliina

.vantaa-yleiset-sosiaalinenmedia-facebookshare iframe { float: right; }