Henkilökunta 2021-2022

Hallinto:

‍Rehtori: Sari Silander 040 778 3594 (sari.silander@vantaa.fi)

Virka-apulaisrehtori: Eeva-Maria Lappalainen 040 595 2701 (eve.lappalainen@vantaa.fi)

Apulaisrehtori: Veera Hug 043 825 2163 (veera.hug@eduvantaa.fi)

Koulusihteerit:

Salla Solla 050 302 5569 (salla.solla@vantaa), luokat 1-6 (ma-ti, to-pe)

Mira Jäntti 040 489 4437 (mira.jantti@vantaa.fi), luokat 7-9 (ti-to)

Aurinkokiven koulun opettajat:

1A Pauliina Tolonen, Annika Ruismäki, Minttu Yli-Honkola (minttu.ylihonkola@eduvantaa.fi)

1B Mari Heikkilä, Hanna-Leena Takakarhu (hanna-leena.takakarhu@eduvantaa.fi)

2A Minna Toivonen, Tiia Aherva-Salonen (tiia.ahervasalonen@eduvantaa.fi)

2B Eeva Tenhola, Annina Kräkin

3A Heini Paananen, Mira Ruotsalainen (mira.2.ruotsalainen@eduvantaa.fi)

3B Hanna Kurjenluoma

3M Elina Oksanen

4A Netta Lindborg, Karoliina Kipinoinen

4B Pauliina Leskinen

4M Emma Kaattari

5A Heidi Idman, Verna Nurmiranta

5B Tommi Arola

5M Ida Heinonen

5-6J Marjo Junka

6A Elina Holopainen, Waltteri Myötyri

6B Sini Konttinen

6M Mirka Vainiomäki

Resurssiopettaja (alakoulu): Veera Hug

7A Noora Rantanen, AI, S2

7B Sari Nisula, UE, ET

7C Kirsi Hietanoro-Backman, AI (kirsi.hietanoro@eduvantaa.fi)

7D Mia Salminvuo (miahenriikka.salminvuo@eduvantaa.fi)

7E Pekka Pietarinen, EN

7F Elli-Maija Parkkinen, KS (ellimaija.parkkinen@eduvantaa.fi)

7G Anssi Kantola, KS

7H Hillaelina Hämäläinen, LI, TT (hillaelina.hamalaine@eduvantaa.fi)

7M Emmi Tauriainen, MU (emmi.e.tauriainen@eduvantaa.fi)

8A Ulla Pyylampi (ulla.pyylampi1@eduvantaa.fi)

8B Katja Stude, LI, TT

8D Mimmi Puirola, ES

8E Hanna Mommo, KO

8F Sanna Manninen, KO

8G Henna Mäkinen, BI, GE

8H Iida Välimaa, HI, YH

8M Anne Soini, EN

9A Ulla Pyylampi (ulla.pyylampi1@eduvantaa.fi)

9B Laura Korhonen, RU, SA (laura.2.korhonen@eduvantaa.fi)

9C Iiris Eronen RU, EN

9D Jukka Hynönen HI,YH

9E Anu Sauhke, LI

9F Riitta Lauranne, KU

9G Elina Lasma, S2

Muut aineenopettajat:

Mirka Iiskola, AI, S2

Juho-Perttu Markkanen, AI, EN (juho-perttu.markkanen@eduvantaa.fi)

Petri Einiö, MA, FY/KE

Ilari Heitto, MA

Sanni Suoniemi, MA

Milka Sirén, MA, FY/KE

Kristiina Hyytiäinen, MA, KE

Ninna Alahäivälä, LI, TT, BG

Pirjo Nikula-Ijäs, MA, FY/KE (pirjo.nikulaijäs@eduvantaa.fi)

Juho Gröhn MA, FY/KE

Oppilaanohjaajat:

Sanna Puputti 040 595 3137 (sanna.puputti@vantaa.fi)

Mirja Blomholm 040 593 2754 (mirja.blomholm@vantaa.fi)

Pia Ranna, TEPPO-opetus 040 595 1873

Erityisopettajat:

1lk Jenni Kauhanen

2-3lk Kati Hopeavirta

4-6lk Neea Lee

7lk Viivi Piira

8lk Jenni Kervinen

9lk Vili Markkanen

Resurssiopettaja (yläkoulu): Riikka Hurtig

Koulunkäyntiavustajat:

Seija Viljakainen, Veera Rossilahti, Tiina Pentikäinen, Eetu Siiskonen, Leena Lönnroth, Julia Meronen, Melissa Cukurs, Maria Nysten ja Saleem Sayeed

Opettajien ja avustajien sähköposti on muotoa etunimi.sukunimi@eduvantaa.fi

Kouluterveydenhoitaja:

Sari Jurvelin 050 312 2141 ma-pe (sari.jurvelin@vantaa.fi)

Marjo Partti 050 312 1590 maanantai ja parillisen viikon keskiviikko (marjo.2.partti@vantaa.fi)

Koulupsykologi: Krista Salokannel 040 847 4841 (krista.salokannel@vantaa.fi)

Koulukuraattori: Hannele Räsänen 040 734 1970 (hannele.rasanen@vantaa.fi)

M‍uita yhteystietoja:

Vahtimestarit: 043 826 9320 (aurinkokivi@palmia.fi), paikalla arkisin klo 7-22.30

Keittiö: 040 184 2304 (kouluravintola.aurinkokivi@palmia.fi)

Vapaa-ajan käyttöön liittyvät kysymykset:

Palvelupäällikkö: Jari Hokka 0400 977 888 arkisin 8-16 (jari.hokka@palmia.fi)

Vahtimestarit: 043 826 9320 (aurinkokivi@palmia.fi), paikalla arkisin klo 7-22.30

Aurinkokiven koulu

Aurinkokivenkuja 1, 01700 Vantaa

PL 2502, 01030 Vantaan kaupunki

Rehtori:
Sari Silander, 040 778 3594

Virka-apulaisrehtori:
Eve Lappalainen, 040 595 2701

Apulaisrehtori:
Veera Hug, 043 825 2163

Koulusihteeri: Salla Solla, luokat 1-6 (ma-ti, to-pe)
050 302 5569


Koulusihteeri: Mira Jäntti, luokat 7-9 (ti-to)
040 489 4437


Vahtimestarit: 043 826 9320

facebook