Opettajat ja opetusryhmät

‍‍(JUUREN JA RUNGON OPETTAJIEN NIMEN JÄLKEEN ON OPPIAINE, JOTA HE OPETTAVAT LATVASSA)

JUURI: LUOKAT 1-2

1AB Riikka Muotio (Tammiston opetuspiste, vastuuopettaja)

1AB Linda Uljas (Tammiston opetuspiste)

1CD Heli Svahn, maantieto

1CD Lotta Harju

2AB Katja Kekkonen

2AB Eija-Liisa Lehmusvuori

2CD Laura Kiiski, tiiminjohtaja

2CD Melinda Taskila

1-3E Nea Kuusisto

RUNKO: TUOHI, LUOKAT 3–4

3AB Heli Sahlstedt, saksa, tiiminjohtaja

3AB Alina Kettunen, historia

3CD Hanna-Leena Könönen

3CD Reeta Riekkinen

4A Erkki Savolainen

4B Elina Sauna-aho-Uramo

4C Taina Timucin

4D Harri Huhtala, biologia

4-5E Päivi Kangasvieri

RUNKO: KAARNA, LUOKAT 5–6

5A Antti Sarja, kuvataide

5B Satu Rantanen

5C Kari Janhunen

5D Fanny Impilä, liikunta, tiiminjohtaja

6A Elle-Maria Hurttila

6B Tuomas Muhonen, liikunta

6C Sari Oksanen

6D Sanna Mikkola

Shkurta Rushiti, valmistava opetus

LATVA: LUOKAT 7–9

RYHMÄNOHJAAJAT JA AINEENOPETTAJAT

7A Sini Halm äidinkieli ja kirjallisuus, suomi toisena kielenä

7B Katri Seppinen englanti, uskonto

7C Elina Toivonen biologia, maantieto

7D Maijastiina Virta fysiikka, kemia

8A Inkeri Liinaharja kotitalous, terveystieto

8B Annukka Rautiola matematiikka

8C Milja Savela fysiikka, matematiikka

8D Anne Tanskanen musiikki

8E Niina Elf ruotsi

7-8F Pauli Sarsama

9A Liisa Kemppainen kuvataide

9B Tuija Laine kotitalous

9C Inari Ranta historia, yhteiskuntaoppi

9D Janne Ranta englanti

9E Iina Vidgrén äidinkieli ja kirjallisuus

9F Kari Kolkka


Aalto Andrea espanja

Hakkarainen Juha matematiikka

Hohka Maria oppilaanohjaus, TEPPO-opetus

Kauppinen Mikko resurssiopettaja Runko, matematiikka

Kotilainen Päivi resurssiopettaja Juuri, uskonto

Kovanen Silja ruotsi

Lumiaho Katriina käsityö

Mäkikunnas Elina ranska, ruotsi

Pajukari Panu resurssiopettaja Kaarna

Piispanen Elina liikunta, terveystieto

Pulli Reima käsityö

Rajamäki Ulla ortodoksi uskonto

Salonen Niina äidinkieli ja kirjallisuus

Vainio Poju oppilaanohjaus

Vuori Anna-Riitta islam uskonto


Oppimisen tuki

LAAJA-ALAISET ERITYISOPETTAJAT

Eija Tarkoma (1.-2.lk) 050 303 8598

Tuija Miettinen (4.-5.lk) 050 303 8294

Susanna Kahelin (3. ja 6.lk) 043 825 7501

Pauliina Penttinen (7.lk), ET 050 303 8322

Silja Vanhatalo (8.lk), terveystieto 043 826 6638

Sari Lahtinen (9.lk), biologia 040 096 5533


KOULUNKÄYNTIAVUSTAJAT

Aaltonen Pirjo Tammiston opetuspiste

Elshamy Yosra

Kwon Bomi

Sheverdayeva Anastasiia Juuri

Ksenia Taraskina

Tervo Maria Latva

Bohyun Yoon Kaarna

Yasemin Özcer Valmistava opetus ja Tuohi

Kartanonkosken koulu

OSOITE: Tilkuntie 5, 01520 Vantaa
040 356 2893

Tammiston opetuspiste: Kaurapellonkatu 3, 01520 Vantaa 050 304 1894

Rehtori:
Tuija Tammi (Latva),
040 060 4363, tuija.tammi@vantaa.fi


Virka-apulaisrehtori:

Ella Väinölä (Juuri ja Runko),
050 312 1706, ella.vainola@vantaa.fi


Vararehtori:

Maria Hohka,
050 303 3092, maria.hohka@vantaa.fi

Koulusihteeri:
Leila Pitkonen 040 356 2893


Koulusihteeri:
Katariina Välilä (ma ja ti)
040 5729105


Vartija:
Nelli Haapaniemi 040 838 0780

Oppilashuolto

Kuraattori: Suvi Uuttu
040 584 9286


Kuraattori:
Sini Laitinen

Terveydenhoitaja
(1 - 6 lk):

Laura Mäkinen
(ma-to, ja parittomat perjantait),
040 632 6588, laura.makinen@vantaa.fi


Terveydenhoitaja
(7 - 9 lk):

Janica Helaskoski
(ti, to, parilliset perjantait),
040 516 0560, janica.helaskoski@vantaa.fi

Koululääkäri:
Kristina Wallenberg (torstaisin)
kristina.wallenberg@vantaa.fi


Oppilaanohjaaja:
Poju Vainio
050 303 8295
poju.vainio@vantaa.fi


Oppilaanohjaaja:
Maria Hohka
050 303 3092
maria.hohka@vantaa.fi

instagram