Tervehdys Rehtoreilta

‍Tervehdys rehtoreilta

Hyvät huoltajat ja oppilaat,

Tervetuloa aloittamaan uutta lukuvuotta 2021-2022! Erityisesti haluamme toivottaa tervetulleiksi kouluyhteisöömme kaikki uudet oppilaat ja huoltajat.

Tänä lukuvuonna Kartsilla opiskelee noin 850 oppilasta vuosiluokilla 1-9. Opetusta järjestetään pääkoulun lisäksi Tammiston opetuspisteessä. Opetusryhmiä on kaikkiaan 43, joista vuosiluokkien 1-3 toimivat yhteisopetusryhminä.

Lukuvuosioppaan sivuilta löydätte paljon perustietoa Kartsin toiminnasta. Opas on luettavissa myös koulun kotisivuilla. Tiedotamme säännöllisesti Wilman kautta, joten pääsy Wilmaan kannattaa tarkistaa heti lukuvuoden alussa. Kerran kuussa ilmestyy Kartsi-tiedote, jossa kerrotaan koko koulua koskevista ajankohtaisista asioista. Kartsi-tiedote julkaistaan Wilmassa ja kotisivuilla. Koulun kotisivuilla löytyy myös muuta tietoa koulun toiminnasta. Näiden koko koulua koskevien tiedotteiden lisäksi luokanopettajat ja ryhmänohjaajat lähettävät erillisiä tiedotteita. Kartsin toimintaa voitte seurata myös Kartsininstasta. Säännöllisellä tiedottamisella pyrimme siihen, että te huoltajat olisitte tietoisia lapsenne koulunkäynnistä ja koulun toiminnasta. Toivomme myös, että otatte tarpeen mukaan yhteyttä kouluun. Oppilaan asioissa kannattaa olla ensisijaisesti yhteydessä häntä opettavaan opettajaan.

Toivotamme kaikille hyvää, turvallista ja aktiivista lukuvuotta 2021-2022!

Tuija Tammi Rehtori

Marle Himberg Virka-apulaisrehtori

Ella Väinölä Vararehtori

Kartanonkosken koulu

OSOITE: Tilkuntie 5, 01520 Vantaa
040 356 2893

Tammiston opetuspiste: Kaurapellonkatu 3, 01520 Vantaa 050 304 1894

Rehtori:
Tuija Tammi (Latva),
040 060 4363, tuija.tammi@vantaa.fi


Virka-apulaisrehtori:

Marle Himberg (Juuri ja Runko),
050 312 1705, marle.himberg@vantaa.fi


Vararehtori:

Ella Väinölä,
050 312 1706, ella.vainola@eduvantaa.fi

Koulusihteeri:
Leila Pitkonen 040 356 2893


Koulusihteeri:
Susanna Heinström (ma, ti)
040 5729 105


Vartija:
Nelli Haapaniemi 040 838 0780

Oppilashuolto

Kuraattori: Suvi Uuttu

Terveydenhoitaja
(1 - 6 lk):

Carolina Heinonen
(ma-to, ja parittomat perjantait),
040 632 6588, carolina.heinonen@vantaa.fi

Terveydenhoitaja
(7 - 9 lk):

Janica Helaskoski
(ti, to, parilliset perjantait),
040 516 0560, janica.helaskoski@vantaa.fi


Koululääkäri:

Kristina Wallenberg (torstaisin), kristina.wallenberg@vantaa.fi

Koulupsykologi:
Annika Gaiani
040 847 0907


Oppilaanohjaaja:
Poju Vainio
050 303 8295
poju.vainio@vantaa.fi


Oppilaanohjaaja:
Maria Hohka
050 303 3092
maria.hohka@vantaa.fi

instagram