Yhteystiedot

Yhteystiedot

Kanslia
043 825 6817

Hallinto

Rehtori Pirita Hellberg
040 184 9023 | pirita.hellberg@vantaa.fi

Apulaisrehtori Tuire Kumpulainen
050 304 0875 | tuire.kumpulainen@vantaa.fi

Vararehtori Outi Weckström
043 825 8082 | outi.weckstrom@eduvantaa.fi

Koulusihteeri Sonja Lindén
043 825 6817 | sonja.linden@vantaa.fi

Aulavahtimestari
Anne Laurila 050 312 1695

Vapaa-ajan käytön vahtimestari
040 653 0625 (15:30-21:00)

Opinto-ohjaajat
Minna Herranen
050 314 5616 | minna.herranen@vantaa.fi

Maria Jauhiainen
043 825 8084 | maria.jauhiainen@vantaa.fi

Opettajat
Yhteyden opettajaan saat Wilman kautta tai sähköpostilla.
Opettajien sähköposti etunimi.sukunimi@eduvantaa.fi
Yhteydenpito opettajiin sujuu parhaiten Wilman kautta.

Oppilashuolto

Nuorisotyöntekijä
Jukka "Pippuri" Leinonen 040 482 1157

Koulukuraattori
Tanja Varetto-Schnitter 040 554 5592 (Ma-To)

Koulupsykologi
Marjo Tapiovaara 040 5964115

Terveydenhoitaja
Elina Loijas 040 543 9420

Emäntä
Sini Tiensivu 050 304 2485

Koulun käyntiosoite
Länsimäen koulu
Pallastunturintie 27 A
01280 Vantaa
fax. 09-83931871

Länsimäen koulun vanhempainyhdistys ry
Vanhempainyhdistyksen hallitus

Puheenjohtaja Sari Vitikainen
sari.vitikainen@aalto.fi

Varapuheenjohtaja Kirsi Lipasti
kirsi.lipasti@gmail.com

Sihteeri Sonja Kosonen
sonja.kosonen@gmail.com

Rahastonhoitaja Arian Riatson
arian.riatson@hotmail.fi

Tiedottaja Laura Lounaheimo
laura.lounasheimo@gmail.com

Ifrah Ahmed Hussein
yulyulo@hotmail.com

Tuire Fjäder
tuire.fjader@gmail.com

Maarit Hallamaa
maarit.hallamaa@gmail.com

Minna Ristolainen
minna.ristolainen@gmail.com

s-posti: lansimaenvanhemmat@gmail.com
http://www.facebook.com/groups/lansimaenvanhemmat/

Länsimäen koulu

Kanslia 043 825 6817

Alakoulu 040 547 2921

Yläkoulu 040 578 7106

Pallastunturintie 27, Vantaa

PL 8508

01030 VANTAAN KAUPUNKI

Rehtori: Pirita Hellberg,
040 184 9023, pirita.hellberg@vantaa.fi

Apulaisrehtori: Tuire Kumpulainen,
050 304 0875, tuire.kumpulainen@vantaa.fi

Koulusihteeri: Sonja Lindén,
043 825 6817, sonja.linden@vantaa.fi

facebook instagram youtube