Yhteystiedot

Yhteystiedot

Kanslia 043 825 6817

Opettajahuoneiden puhelimet

alakoulu 040 547 2921

yläkoulu 040 578 7106

Hallinto

Rehtori Pirita Hellberg

040 184 9023 pirita.hellberg@vantaa.fi

Apulaisrehtori Tuire Kumpulainen

050 304 0875 tuire.kumpulainen@vantaa.fi

Vararehtori Outi Weckström

043 825 8082 outi.weckstrom@eduvantaa.fi

Koulusihteeri Sonja Lindén

043 825 6817 sonja.linden@vantaa.fi

Aulavahtimestari

Anne Laurila 050 312 1925

Iltakäytönvalvoja

Pentti Honkala 040 510 8348 (15.30-21.00)

Opinto-ohjaajat

Minna Herranen 050 314 5616 minna.herranen@vantaa.fi

Maria Jauhiainen 043 825 8084 maria.jauhiainen@vantaa.fi

Opettajat

Yhteyden opettajaan saat Wilman kautta tai sähköpostilla.

Opettajien sähköposti etunimi.sukunimi@eduvantaa.fi

Yhteydenpito opettajiin sujuu parhaiten Wilman kautta.

Oppilashuolto

Koulukuraattori Tanja Varetto-Schnitter (ti-to) 040 5545592, 09 839 30883

Koulupsykologi Marjo Tapiovaara (ti-to) 040 5964115

Terveydenhoitaja Elina Loijas 040 543 9420

Emäntä

Sini Tiensivu 050 304 2485

Koulun osoite

Länsimäen koulu

Pallastunturintie 27 A

01280 VANTAA

fax 09-83931871

Länsimäen koulun vanhempainyhdistys ry

Vanhempainyhdistyksen hallitus 2016-2017

Sari Vitikainen (puheenjohtaja), sari.vitikainen@aalto.fi

Kirsi Lipasti (varapuheenjohtaja), kirsi.lipasti@gmail.com

Sonja Kosonen (sihteeri), sonja.kosonen@gmail.com

Arian Riatson (rahastonhoitaja), arian.riatson@hotmail.fi

Laura Lounaheimo (tiedottaja), laura.lounasheimo@gmail.com

Ifrah Ahmed Hussein, yulyulo@hotmail.com

Tuire Fjäder, tuire.fjader@gmail.com

Maarit Hallamaa, maarit.hallamaa@gmail.com

Minna Ristolainen, minna.ristolainen@gmail.com

s-posti: lansimaenvanhemmat@gmail.com

http://www.facebook.com/groups/lansimaenvanhemmat/

Länsimäen koulu

Kanslia 043 825 6817

Alakoulu 040 547 2921

Yläkoulu 040 578 7106

Pallastunturintie 27, 01280 Vantaa

PL 8508

01030 VANTAAN KAUPUNKI

Rehtori: Pirita Hellberg,
040 184 9023, pirita.hellberg@vantaa.fi

Apulaisrehtori: Tuire Kumpulainen,
050 304 0875, tuire.kumpulainen@vantaa.fi

Koulusihteeri: Sonja Lindén,
043 825 6817, sonja.linden@vantaa.fi

facebook instagram youtube