Vantaan ammattiopisto Variasta syksyllä 2021 valmistuneita

Vantaan ammattiopisto variasta syksyllä 2021 valmistuneita

Lista ei ole täydellinen. Kaikkien valmistuneiden tiedot eivät ole olleet rekisterissä poimintahetkellä, eivätkä kaikki valmistuneet ole halunneet nimiään julkaistavan.

Paljon onnea kaikille valmistuneille!

Ajoneuvoalan ammattitutkinto

Eftimie, Anton

Autoalan perustutkinto

Al-Rukaibawi, A

Ebrahim Zadeh Bandari, Abolfazl

Palmroth, Ida-Maria Eveliina

Valta, Veikko Johannes

Ventoniemi, Pauliina

Suhonen, Hannu

Elwardi, Abdelhamid

Lentokoneasennuksen perustutkinto

Keinonen, Oskar Olavi

Lentokoneasennuksen perustutkinto, Varian ja Finnairin yhteistyökoulutus

Purtonen, Keijo Joonas

Kuittinen, Teemu Aleksi

Papinaho, Pasi Antero

Häyrinen, Lasse Pauli Juhani

Tenhonen, Jaakko Tapani

Leinonen, Markus

Mäkinen, Santtu Jarmo Aleksi

Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto

Honkanen, Emilia Elisabeth

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto

Kääriäinen, Minna

Repponen, Julia

Kong, Lian Rong

Kaldoja, Kaja

Yli-Paavalniemi, Henna

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Hussein, Seinab Adow

Sova, Jessica Juliette

Heinonen, Meri Petriina

Nzinguilo Mademu, Charlotte

Xiao, Lixin

Jalava, Alexandra Franselia Johanna

Ramanan, Thamayanthini

Vuoti, Nico Atte Juhani

Järvi, Senja

Vekkeli, Noora

Helin, Elli Laura Susanna

Jääskelä, Vilma Matilda

Kabuo, Edwidge

Vanaveski, Jessica

Rautio, Krista Emilia

Oivio, Oona Iiris

Kemppainen, Markus Eemil

Mölsä, Hannamari

Lawson-Hellu, Latevi Holla Elisee

Aidiid, Umalkhar

Candelin-Palmqvist, Viivi

Paappanen, Mikko Pekka Valtteri

Heinonen, Viola Adele

Vainio, Irene Karoliina

Lilja, Milla Katariina

Sieppi, Nelli Tuulikki

Vaaranmaa, Oula Heikki Olavi

Halkola, Laura Johanna

Pohjalainen, Mirka

Palmroos, Serafiina

Heinonen, Mia Anna-Liisa Katinka

Alajoki, Carita Natalia

Hyötyläinen, Jonna

Lauronen, Mira Kirsi Marita

Karhu, Valentina

Maanaki, Dalal

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto

Hassan Mohamed, Ahmed

Logistiikan perustutkinto

Abukar, Abdullahi Dahir

Sallinen, Arttu

Hintsanen, Jiri Ilmari

Sundell, Otto Henrik

Polttila, Teemu Markus

Nieminen, Valtteri

Sinivuori, Teppo Verneri

Borowska, Alicja Maria

Nejati, Ali

Ikonen, Jirko Sebastian

Karakaya, Murat Nuri

Boukono, Bienvenu

Batubenga Mulamba, Tresor

Khaira, Hardeep Singh

Mulari, Mirja Retriikka

Nordfors, Miikka Tapio

Varik, Marten

Oli, Roel Prasad

Pinna, Margo

Pöllänen, Santeri Johannes

Säppi, Ville Verneri

Valli, Jenni Maria

Osman Yusuf, Sayid-Ali

Aaltonen, Arttu Andreas

Jaatinen, Jukka Mikael

Räty, Mika Antero

Toivanen, Aki-Jooseppi

Al-Shathr, Atheer

Kuikka, Jorma Kalevi

Kurhinen, Antti

Gubar, Mark

Kasongo, Jordan

Suontaka, Konsta Sakari

Ahmed Mohamed, Yusuf

Pall, Kirsika

Nukari, Ritva Kaarina Margareta

Ghebrihiewt Gebreslassie, Yemane

Hukka, Juha Petteri

Meister, Reelika

Jaakkola, Jere Matias

Abdulahi Ahmed, Abdiwali

Fernandez Blanco, Harvey

Jalava, Jarko

Kaasinen, Linda

Nzayituriki, Jean de Dieu

Pitkä, Tuomo Juhani

Vehniä, Merja Anneli

Villonen, Rada

Palvelulogistiikan erikoisammattitutkinto

Konttinen, Nina Marjukka

Rikkonen, Joni Johannes

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto

Gröndahl, Jannika

Sayed Kazem, Zakera

Salama, Jenna-Veera Eveliina

Karlsson, Camilla Nina Susanna

Saarenoja, Jenni Sofia

Markelova, Viktoriia

Leinonen, Jenna

Matkailualan perustutkinto

Sanchez, Erika Susanna

Nevalainen, Heli Maarit

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, Kuvallisen ilmaisun osaamisala

Odum, Jide Juhan

Kivilo, Anastasiya

Turunen, Kia Maria

Ndiaye, Angeligue Beatrice Sokhar

Vocational Qualification in Tourism Industry

Turtiainen, Aron

Tassi, Yunga Rodrick

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, Kiinteistönhoidon osaamisala, Kiinteistönhoitaja

Pelkonen, Mira Eveliina

Tekle, Temesgen

Aluur, Suudi Ahmed

Samuel, Abay Tsige

Bagtir, Engin

Ollinmäki, Pekka Juhani

Hassoun, Ismail

Ahmed, Aqeel Fahad

Phudsadavong, Khamtoy

Jossef aiyanyor, Gloria

Krasniqi, Habibe

Boongthong, Patcharee

Vaarmets, Sirli

Statovci, Besa

Fisshaye, Fyori

Chanthanam, Varanya

Chaikamming, Chalunda

Janprayoon, Chanakan

Wongchaya, Purichaya

Shcherbakova, Viktoriia

Chepurov, Viktor

Alvas, Rakle

Azad, Nasrin

Karki, Gyani

Bici, Gresa

Bayhan, Olga

Ghimire Bhandari, Laxmi

Lutcak, Iuliia

Alahmad, Sherin

Pintakäsittelyalan ammattitutkinto

Hovi, Karri Saku Petteri

Pintakäsittelyalan perustutkinto, Rakennusmaalauksen osaamisala, Maalari

Meltsas, Melissa

Rezaei, Amir

Khezri, Hooman

Eskelinen, Aleksi Waltteri

Rashid, Mohammad

Alnajm, Bashar

Al As'ad, Moayad Ahmed As'ad

Rakennusalan perustutkinto, Talonrakennuksen osaamisala, Talonrakentaja

Krakau, Mico Sebastian Mikael

Saraperä, Waltteri

Ngoza, Luki

Kuusjärvi, Jimi Kasperi

Honkamaa, Riku Kristian

Suorsa, Sakari Veikko Benjam

Timlin, Jussi-Pekka Eemeli

Harju, Aarne Juhani

Moskovskii, Igor

Taideteollisuusalan ammattitutkinto

Ahma, Janina Isabella Marianna

Ketola, Katja Karoliina

Ojala, Tiina Marita

Talonrakennusalan ammattitutkinto

Salmi, Lauri

Kuukauppi, Matias

Talotekniikan perustutkinto

Kanevski, Leo Mikael Kristian

Blom, Jeri Juha Micael

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori

Dawdi, Aaiat

Stingl, Minja Julia

Gala, Suna

Häyrinen, Kia Maria Elisabeth

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Goswami, Pardeep

Lawal, Titilola Simiat

Matilainen, Sunisar

Kaur, Jasmeen

Amerifar, Zohreh

Ikechukwu, Faith Ashinedu

Kärkkäinen, Netta Katariina

Oksanen, Olli Tapani

Rantala, Suvi Juulia

Pimlow, Sudaporn

Suorsa, Elsa Maria

Luoti, Veeti Petteri

Daaboul, Ilona Orvokki Naphattra

Hämäläinen, Heta Alice

Ukkonen, Saara Emilia

Kosonen, Atte Mikael

Wikström, Patrick Joakim

Serato, Darryl Mae

Järvinen, Niko Samuel

Dodov, Teodor Annov

Zhitia, Luljeta

Mäkitalo, Miika Henrik

Tauriainen, Thitaree

Delarosa, Raphael

Nguyen, Thi Phi

Kaur, Kulwinder

Seferi, Lumturije

Gezai, Angosom

Hiadry, Jasmin Mira Linnea

Pukki, Eveliina Annmari

Nguyn Thi Hng, Duyên

Musa, Zenab

Tuomi, Henna Elina Maarit

Ararat, Sarkaut

Auvinen, Alina

Bucciarelli, Marco

Husseini, Sima

Poudel, Ramesh Prasad

Tõnts, Kristina

Ince, Sevgi

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, Ruokapalvelun osaamisala, kokki

Boateng, Mavis Adu

Chhantyal, Kishor

Gurung, Bhim

Leogarda, Loveline Clyde

Maritim, Jelagat

Ntaba, Kamthonje

Ogondi, Beatrice Atieno Osome

Thapa magar, Dharma

Yeboah, Priscilla Pomaa

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto

Vuoristo, Eetu Oliver

Määränen, Joonas Petteri

Kamm, Martin

Salonen, Robert Rudolf

Ristolainen, Arttu Ilmari

Viljamaa, Santeri Elias Veeti

Päivinen, Joona-Mikael

Kokko, Saku Juhani Santeri

Luostari, Niki-Petteri

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja

Kumpulainen, Niko Kalle Nestori

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto

Heino, Panu Johannes

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto

Nieto Pinzon, Sanna Mirjami

Kuusalo, Luca Kasper

Mughal, Aman Tariq Bashir

Uusitalo, Tommi Leo Isidor

  • Julkaistu: 17.12.2021

Aviapoliksen toimipiste

Rälssitie 13

01530 Vantaa

Hiekkaharjun toimipiste

Tennistie 1

01370 Vantaa

Koivukylän toimipiste

Talvikkitie 119

01360 Vantaa

Myyrmäen toimipiste

Ojahaantie 5

01600 Vantaa

facebook twitter instagram youtube