Yhteystiedot

Varian opintotoimisto

Opiskelutodistus (läsnäolotodistus), opintosuoritusote, todistuskopio kadonneen tutkintotodistuksen / osatutkintotodistuksen tilalle tai HSL:n / VR:n alennuslippuhakemus tilataan ensisijaisesti sähköisestä opintotoimistosta. Se palvelee arkipäivisin 9.00-14.30. Lisäksi opintotoimisto on auki joka toimipisteessä tiistaisin ja torstaisin klo 9.00-14.30.

Varaudu todistamaan henkilöllisyytesi kuvallisella henkilöllisyystodistuksella, jos noudat dokumentin opintotoimistosta.

Huomioithan toimitusajoissa, että noudot ja postitukset tapahtuvat ainoastaan tiistaisin ja torstaisin. Todistuskopiot etsimme arkistosta, joten niiden toimitus on hieman hitaampaa.

Toimipisteiden opintosihteerien yhteystiedot löytyvät täältä.

Toimipistekohtaiset yhteystiedot

Varia Aviapolis: Toimipistevastaava Matti Hallikainen, p. 040 182 4668, matti.hallikainen@eduvantaa.fi

Varia Hiekkaharju: Toimipistevastaava Eeva Määttänen, p. 040 507 7252, eeva.maattanen@vantaa.fi

Varia Koivukylä: Toimipistevastaava Paula Aistrich, p. 040 184 5467, paula.aistrich@vantaa.fi

Varia Myyrmäki: Toimipistevastaava Kimmo Tiainen, p. 040 184 5698, kimmo.tiainen@vantaa.fi

Varian työelämäpalvelut: Toimipistevastaava Anne Heinonen, p. 040 524 1242, anne.heinonen@vantaa.fi

Varian henkilökunnan yhteystiedot

Varian henkilökunta koostuu yli 300 työntekijästä, joiden yhteystietoja on ryhmitelty tähän osioon.

Sähköpostit ovat opettajilla muotoa etunimi.sukunimi@eduvantaa.fi.

Hallintohenkilöstöllä ja muilla työntekijöillä sähköpostit ovat yleisimmin muotoa etunimi.sukunimi@vantaa.fi, mutta esimerkiksi keittiöhenkilökunnalla: etunimi.sukunimi@vantti.fi.

Varian tiedottaja

Marianna Simo, marianna.simo@vantaa.fi, p. 040 198 1248

Uraohjaus - Asiantuntija käytettävissäsi uuden suunnan ja uran löytymiseen

Uraohjauksessa saat apua uuden uran löytymiseen ja koulutusvaihtojen punnitsemiseen. Sinulla on jo paljon osaamista, joten tehdään se näkyväksi ja vahvistetaan sitä. Autamme sinua valitsemaan oman tiesi.‍

Ura- ja työelämäohjaaja Heli Tanninen, heli.tanninen@vantaa.fi, p. 040 631 6023

Artikkeli

Opinto-ohjaajat

Opinto-ohjaus Jokaisella opiskelualallamme toimii opinto-ohjaaja, joka ohjaa opintojen valinnaisuudessa sekä työelämän ja jatko-opiskeluun liittyvissä asioissa. Kaikki sähköpostit ovat muotoa ...

Lue Lisää

Artikkeli

Opintotoimisto ja opintosihteerit

Syyslomalla ma 18.10.–pe 22.10.2021 (viikko 42) opintotoimistot ovat kiinni. Opintosihteerit palvelevat kuitenkin etänä sähköisen opintotoimiston ...

Lue Lisää

Artikkeli

Opiskeluhuolto ja opiskelijan tukipalvelut

‍OPISKELUHUOLTO JA OPISKELIJAN TUKIPALVELUT Tällä sivustolla löydät eriteltyinä ...

Lue Lisää

Artikkeli

Työelämäpalvelut

...

Lue Lisää

Artikkeli

Toimipisteet

Kouluisännät, vahtimestarit ja vartijat eivät päivystä viikonloppuisin muuta kuin erityistapahtumien, kuten Oskarinmarkkinoiden takia. ...

Lue Lisää

Artikkeli

Varian henkilökunta

Alla olevasta listasta löytyvät Varian henkilökunnan yhteystiedot sukunimen mukaisessa aakkosjärjestyksessä.‍ CTRL + F pikanäppäinyhdistelmällä löydät helposti ja nopeasti etsimäsi yhteystiedon. Mac-ympäristöissä pystyt CMD + F...

Lue Lisää

Aviapoliksen toimipiste

Rälssitie 13

01530 Vantaa

Hiekkaharjun toimipiste

Tennistie 1

01370 Vantaa

Koivukylän toimipiste

Talvikkitie 119

01360 Vantaa

Myyrmäen toimipiste

Ojahaantie 5

01600 Vantaa

facebook twitter instagram youtube