Työelämäpalvelut

Piirakka

Ota yhteyttä, palvelemme sinua mielellämme työelämän ja henkilöstön kehittämiseen liittyvissä asioissa!

Työelämäpalvelupäällikkö Anne Heinonen, anne.heinonen@vantaa.fi, p. 040 524 1242

Asiakkuusvastaavat

Laajennettu oppisopimustehtävä = kaikki toisen asteen ammatilliset tutkinnot oppisopimuksella
KOULUTUSALA NIMI PUHELIN SÄHKÖPOSTI
Tekniikka ja liikenne
Ympäristö ja luonnontieteet
Marianne Lindbohm 050 314 5445 marianne.lindbohm@vantaa.fi
Sosiaali ja terveys
Hyvinvointipalvelut ja liikunta
Eläinten hoito
Tuotekehitys
Media ja viestintä
Eija Lepistö 040 589 2732 eija.lepisto@vantaa.fi
Hotelli, ravintola ja catering
Anne Sivonen 0400 765 753 anne.sivonen@vantaa.fi
Taideteollisuus
Liiketalous (perustutkinto)
Helena Koivisto 043 825 7502 helena.koivisto@vantaa.fi
Auto
Logistiikka
Keijo Mikkonen 050 312 1755 keijo.mikkonen@vantaa.fi
Liiketalous ja hallinto
Johtaminen ja yrittäjyys
Humanistinen ja kasvatus
Satu Nikkilä 040 169 9359 satu.nikkila@vantaa.fi

Työelämäkoordinaattorit

KOULUTUSALA NIMI PUHELIN SÄHKÖPOSTI
Sosiaali ja terveys Pirjo Vartiainen 040 834 8199 pirjo.vartiainen@vantaa.fi
Logistiikkapalvelut ja lentoasemahuolto
Elintarvike, ravintola ja catering Mervi Niittumäki-Mäntylä 050 314 5120 mervi.niittumaki@eduvantaa.fi
Rakennus, pintakäsittely, taideteollisuus Kati Taivalantti 043 825 5303 kati.taivalantti@eduvantaa.fi
Talotekniikka, kone- ja tuotantotekniikka, puhtaus- ja kiinteistöpalvelut Ari Kiverä 043 825 7013 ari.kivera@eduvantaa.fi
Sähkö, ICT, elektroniikka Jarno Kupiainen 050 303 8782 jarno.kupiainen@eduvantaa.fi
Hius, turva, matkailu, media-ala ja kuvallinen ilmaisu Marita Leino 050 312 4575 marita.leino@eduvantaa.fi
Auto ja lentokone Kauko Ratilainen 050 314 6312 kauko.ratilainen@eduvantaa.fi
Maahanmuuttajakoulutus ja valmentava koulutus Hanna Kontio 050 304 3860 hanna.kontio@vantaa.fi

Opintosihteerit

NIMI PUHELIN SÄHKÖPOSTI
Työelämäpalvelut
Oppisopimusasiat
Miia Pietilä 043 825 6434 miia.pietila@vantaa.fi
Oppisopimusasiat Inga Hildén 050 318 1697 inga.hilden@vantaa.fi

Hanketoiminta

HANKE NIMI PUHELIN SÄHKÖPOSTI
Urbaania kasvua (UIA) Tarja Tomperi 040 524 1241 tarja.tomperi@vantaa.fi
Parasta palvelua Satu Nikkilä 040 169 9359 satu.nikkila@vantaa.fi
Roboreel Keijo Mikkonen 050 312 1755 keijo.mikkonen@vantaa.fi

Käyntiosoite

Vantaan ammattiopisto Varia
Työelämäpalvelut
Leija yrityspalvelukeskus
Elannontie 3, (2 krs.) 01510 Vantaa

Postiosoite

Vantaan kaupunki, ammattiopisto Varia
Työelämäpalvelut
Yrityspalvelukeskus Leija
PL 8001, 01030 Vantaa

Artikkeli

Oppisopimuspalvelut

Työntekijästä ammattilaiseksi Haluatko panostaa osaavaan työvoimaan? Oppisopimuksella mahdollistat osaavia ammattilaisia organisaatioosi ja parannat samalla organisaatiosi kilpailukykyä. Voit tarjota työntekijällesi...

Lue Lisää

facebook twitter instagram youtube