Henkilökunta

REHTORI

Elina Arokannas, rehtori 043 827 2331 elina.arokannas@vantaa.fi

APULAISREHTORI

Jari Danska 040 581 8948 jari.danska@vantaa.fi

VARAREHTORIT

  • Riikka Nirvi 040 5753511 riikka.nirvi@eduvantaa.fi
  • Jonna Rinkiö 0400 703 678 jonna.rinkio@vantaa.fi

‍KANSLIA, LUKIOSIHTEERIT

  • Terhi Wahrman-Nuuttila 040 681 8635 terhi.wahrman-nuuttila@vantaa.fi
  • Niko Laineaho 040 586 3341 niko.laineaho@vantaa.fi

Kanslia on avoinna opiskelijoille ma–ke klo 9.30–14.45 & to–pe klo 9.30–11.30. Kanslia sijaitsee 2. kerroksessa rehtorin huoneen vieressä.

OPINTO-OHJAAJAT

  • Johanna Dantin 040 832 2724 johanna.dantin@vantaa.fi ryhmät 20C, 20J, 19A, 19D, 19K, 81
  • Leeni Karosto 050 314 6309 leeni.karosto@vantaa.fi ryhmät 21G, 21J, 20A, 20E, 20K, 19E, 19I, 18B
  • Minna Herranen, 040 353 4270, minna.herranen@vantaa.fi ryhmät 21A, 21D, 20G, 20I, 19H ja kympit
  • Jonna Rinkiö 0400 703 678 jonna.rinkio@vantaa.fi ryhmät 21B, 21I, 20B, 20D, 19B, 19F, 19J, 18A
  • Ilari Valtonen 0400 723 890 ilari.valtonen@vantaa.fi ryhmät 21C, 21E, 21F, 20F, 20H, 19C, 19G, 18C

4. vk ryhmät: 18A Jonna, 18B Johanna ja Leeni, 18C Ilari ja Minna

‍TERVEYDENHOITAJAT

  • Satu Puolakkainen 040 836 8040 satu.puolakkainen@vantaa.fi ryhmät 21A-21F, 20A-20F, 19A-19F, 19H ja pidentäjistä erikseen sovitut opiskelijat sekä 10-lk
  • Sanna Somero 040 6898001 sanna.somero@vantaa.fi ryhmät 21G-21K, 20G-20K, 19G, 19I-19K, 87-89 ja pidentäjistä erikseen sovitut opiskelijat

ma - pe klo 9.30 - 10.00 (Satu),

ti-pe klo 13.00-13.30 (Sanna)

ma klo 13.00-13.30 (Satu) ja muina aikoina ajanvarauksella.

ERITYISOPETTAJA

Nina Tervala (ent. Vuorio) 050 312 4486 nina.vuorio@vantaa.fi

Tavattavissa ma-ke ja pe sovittaessa. Huone 248, virka-apulaisrehtori Jari Danskan huoneen vieressä.

OPISKELUHUOLLON PSYKOLOGIT

  • Henna Markkanen, p. 050 312 2121, henna.markkanen@vantaa.fi: ryhmät 21A-21H, 20A-20H, 19A-19H, 18A-18C

Työhuone sijaitsee 1. kerroksessa (huone 173). Paikalla ma-pe.

  • Krista Latvala, 040 190 2914, krista.latvala@vantaa.fi: ryhmät 21I, 21J, 21K, 20I, 20J, 20K, 19I, 19J, 19K, 10-luokka:

Työhuone sijaitsee 2. kerroksessa opettajien huoneen vieressä (huone 246). Paikalla ke ja pe.

OPISKELUHUOLLON KURAATTORIT

  • Leleena Lietzen 040 568 5963 (myös WhatsApp) leleena.lietzen@vantaa.fi
  • Selena Kehusmaa (10.luokka) 040 631 9015 selena.kehusmaa@vantaa.fi

Kuraattorin työhuone sijaitsee 1. kerroksessa (huone 172). Kuraattori työskentelee Vaskivuoressa maanantaista perjantaihin. 10.luokan kuraattori tavattavissa sovitusti.

MUSIIKKILUKION JOHTAJA

Matti Suomela 040 534 0605 matti.suomela@eduvantaa.fi

TANSSILUKION JOHTAJA

Lotta Wichmann 040 5739809 lotta.wichmann@eduvantaa.fi

MEDIALINJAN JOHTAJA

Marko Kalmari 040 770 9821 marko.kalmari@eduvantaa.fi

KOULUISÄNTÄ

Jarmo Hellakoski 040 076 5713 jarmo.hellakoski@vantti.fi

RUOKAPALVELUPÄÄLLIKKÖ

Sinikka Laine 09 8393 5612

HAMMASHOITOLA

09 8393 5300

Vaskivuoren lukio

Virtatie 4

PL 2522

01030 Vantaan kaupunki

facebook twitter instagram youtube